Sakrament Pokuty

MBWW Kluczbork
Ligota Dolna

Śp. ks. radca Antoni Dudar

Dnia 16 listopada br. zmarł ks. radca Antoni Dudar, lat 75, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kraskowie.

Śp. ks. radca Antoni Dudar urodził się 9 marca 1934 r. w Chorostkowie. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1959 r. w Opolu. Był wikariuszem w Smardach (1959-1961), Walcach (1961-1965), Leśnicy (1965-1966) i w Kluczborku (1966-1969). Następnie został zamianowany wikariuszem adiutorem w Kraskowie, a od 1976 r. kontynuował tam posługę duszpasterską już jako proboszcz. Choroba zmusiła go do złożenia rezygnacji na rok przed osiągnięciem kanonicznego wieku. 25 sierpnia 2008 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Diecezjalnym Domu Księży Emerytów w Opolu. W 1991 r. został odznaczony przez biskupa opolskiego tytułem dziekana honorowego, a w 1999 radcy duchownego. Odszedł do Domu Ojca po długiej chorobie 16 listopada 2009 r.

* * *
Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Antoni, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ważne daty Parafii